agh-blogSkanowanie i druk 3D to dziedzina, która rozwija się w zastraszającym tempie – powstają coraz nowocześniejsze drukarki, wykorzystujące rozmaite technologie, a także pojawiają się coraz bardziej wymyślne materiały, dające nowe możliwości w zakresie tworzenia wydruków. Jeżeli drukowanie 3D należy do Twoich zainteresowań i chciałbyś pójść z biegiem czasu oraz dowiedzieć się wszystkiego o tej dziedzinie, możesz poszerzyć swoją wiedzę na zajęciach z udziałem ekspertów z firmy CadXpert. Oferta skierowana jest do studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Zajęcia ze specjalistami, czyli nowe możliwości

Dzięki współpracy firmy CadXpert i Akademii Górniczo-Hutniczej, studenci takich kierunków studiów, jak inżynieria materiałowa, mogą poznać tajniki drukowania 3D. Na jednych z zajęć, które miały już miejsce, uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o inżynierii odwrotnej, a także zapoznali się z technologiami przyrostowymi. To oczywiście nie koniec atrakcji, ponieważ firma planuje przekazywanie wiedzy z wielu dziedzin, dzięki czemu uczestnicy zajęć będą mogli dokładnie zgłębić skanowanie i drukowanie 3D.

Firma CadXpert, która w ostatnich latach prężnie rozwija się i oferuje usługi druku 3D, objęła patronatem kierunek kształcenia, który obejmuje druk 3D, stworzony przez Profesora Stefana Szczepanika.

Dlaczego warto poznawać druk 3D?

Druk 3D lub inaczej drukowanie przestrzenne to technologia, która umożliwia tworzenie rozmaitych przedmiotów – zarówno prototypów części maszyn czy pojazdów, jak również, produktów medycznych (np. implantów) oraz rzeczy używanych na co dzień, zabawek itd. Wyjątkowość tej metody polega na tym, że daje niemal nieograniczone możliwości w zakresie wielości, kształtów, gabarytów czy funkcji otrzymywanych wydruków, a do tego umożliwia drukowanie 3D w różnych typach materiału – od metalu, aż do ceramiki. Co więcej – możliwy jest nie tylko druk 3D na zamówienie, ale samodzielne zaopatrzenie się we własną drukarkę i korzystanie z niej we własnym domu.

Druk 3D rozwija się w bardzo szybkim tempie i za kilka lat stanie się nieodłącznym elementem życia każdego z nas.