3dTo co oferuje nam najnowsza technologia, jest czasem bardzo niezwykłe. Wiele osób może się zastanawiać, po co to wszystko, po co te wszystkie nowe ulepszenia? Niekiedy mogą wydawać się zupełnie niepotrzebne, ale innym razem znacznie poprawiają komfort naszego życia i wtedy, chwalone są przez znaczną ilość osób.

Drukarki a codzienność

Wprawdzie nikt z nas zapewne nie czuje konieczności nabywania drukarki i drukowania konkretnego przedmiotu przez wiele godzin. Jednakże, koszt tańszego modelu drukarki nie jest wysoki, zatem możesz wypróbować tę technologię, albo sprawić, aby poznało ją twoje dziecko i być może odnalazło w sobie konstruktorskie umiejętności? Drukarki 3D coraz częściej wykorzystywane są w szkołach, gdzie uczą wyobraźni.

Drukarki a biznes

Wiele osób kupuje drukarki, aby móc pracować. Dla projektantów ubrań, dodatków czy biżuterii, druk 3D otworzył naprawdę wiele możliwości. Wiele osób to wykorzystuje, zakładając swoje małe biznesy, które rozwijają się w szybkim tempie – każdy chce przecież posiadać unikalny przedmiot lub biżuterię.

Drukarki a medycyna i przemysł

Drukarki pracujące w tej technologii można wykorzystywać w przemyśle oraz w medycynie. Jest to coraz popularniejsze, tym bardziej, że druk 3d zaczyna ratować życie lub znacznie poprawiać komfort osób np. kalekich.  Powstają protezy, tkanki, modele narządów – wszystko to sprawia, że medycyna może rozwijać się w szybkim tempie i pomagać ludziom.

Drukarki 3d wykorzystuje się już niemal w każdym aspekcie życia. Jest to proces raczej nieodwracalny. Czy to dobrze? Z pewnością tak!

Więcej informacji o druku 3d oraz technologii „spiekanie cieplne” w kolejnych artykułach.