Odkąd druk 3D stał się powszechny, powstało wiele firm, które zajęły się produkcją drukarek. Firmy pochodzą z całego świata, ale w ścisłej czołówce nie brakuje również polskich marek. Nie powinno to dziwić – Polacy są bardzo przedsiębiorczy, zaradni i świetnie odnajdują sie w temacie najnowszych technologii. Jakie polskie firmy wiodą prym w technologii 3d? Przede wszystkim firma Zortrax oraz Omni3D.

Firma Zortrax oraz firma Omni3D robią obecnie naprawdę dużą karierę. Ich działalnością zainteresowały się prawdziwe  giganty w branży technologicznej – Del oraz Amazon i od obydwu wpływają duże zamówienia dla naszych  firm. Polskie przedsiębiorstwa zajmujące się drukiem 3D przyznają, że Polska nie jest jeszcze w pełni przygotowana na tę technologie, jednak na świecie zainteresowanie każdego roku wrasta o 100%. Drukarki przez nas produkowane wysyłane są najczęściej do Stanów Zjednoczony – ten rynek zbytu to ok 80% całości. Na świecie znana jest niejedna polska drukarka 3d. Jesteśmy dużym potentatem przede wszystkim  drukarek niskobudżetowych.

Jak podkreślają specjaliści, małe firmy w najbliższych latach będą się wykruszać i pozostaną na rynku wyłącznie najlepsi producenci. Na obecna chwilę takich w Polsce jest jedynie kilku. Jednakże, znacznie wzrośnie rynek usług i tutaj otwiera się bardzo duże pole dla osób zainteresowanych zarabianiem na druku przestrzennym. Miejmy nadzieje, że Polska utrzyma swoją wysoką pozycję na rynkach światowych jak najdłużej!